شرکت دانش بنیان خرم بهار آتیس

کود هیومیک اسید گوگرد دار

کود هیومیک اسید گوگرد دار نوعی کود از بقایای مواد آلی است که نسبت متناسبی از ترکیب عناصر ماکرو و میکرو دارد. این کود همچنین جذب فسفر، نیتروژن، پتاسیم، کلسیم و منیزیوم را زیاد می‌کند و با افزایش جذب متعادل عناصر غذایی به بهبود جوانه زنی بذر کمک کرده و باعث تحریک فعالیت میکروبی، افزایش سنتز هورمون ‌ها و آنزیم ‌ها، کاهش بیماری‌ها و افزایش مقاومت به استرس گرمایی و سرمایی و افزایش ریشه زایی میشود. همچنین با تعدیل اسیدیته خاک و از طریق کلات کردن عناصر فلزی باعث بهبود جذب و انتقال بهتر مواد غذایی شده و حاصلخیزی خاک را نیز بالا میبرد. برای مشاهده و خرید کود کشاورزی می‌توانید وارد صفحه محصولات شوید.

فروشنده

خرم بهار آتیس


گارانتی اصالت کالا


موجود در انبار


برای اطلاع از قیمت و ثبت سفارش با کارشناسان خرم بهار آتیس تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما

اهمیت استفاده از کود هیومیک اسید گوگرد دار در رشد گیاهان

کود هیومیک اسید گوگرد دار باعث تحریک فعالیت میکروبی، افزایش سنتز هورمون ‌ها و آنزیم ‌ها، کاهش بیماری‌ها و افزایش مقاومت به استرس گرمایی و سرمایی و افزایش ریشه زایی میشود. همچنین با تعدیل اسیدیته خاک و از طریق کلات کردن عناصر فلزی باعث بهبود جذب و انتقال بهتر مواد غذایی شده و حاصلخیزی خاک را نیز بالا میبرد. نیتروژن (N)، فسفر (P) و پتاسیم (K)اجزای حیاتی یک محصول خوب هستند. اما برای دستیابی به محصولات بیشتر و با کیفیت تر به گوگرد (S) نیز هم تراز با عناصر گفته شده، نیاز دارند. گوگرد تاثیر بسزایی در تولید پروتئین و کلرفیل گیاهان ایفا می کند. تشکیل کلروفیل نیز عامل اصلی فتوسنتز بوده و از طریق آن ساخت نشاسته، قندها، روغن ها، چربی ها ویتامین ها و سایر ترکیبات را تحت تاثیر قرار میدهد. به همین خاطر است که کمبود آن همچون علائم کمبود نیتروژن ظاهر می شود. گوگرد ترکیبی اصلی در سه اسید آمینه (سیستئین، سیستین و متیونین) است که اجزای اصلی سازنده اکثر پروتئین ها هستند. حدود 90 درصد از گوگرد جذبی گیاه در این اسیدهای آمینه ها استفاده میشود.

روش های گوگرد رسانی به گیاهان

گاها بخشی از کمبود گوگرد در گیاهان از طریق بارش باران جبران خواهد شد اما برای جبران بخش اصلی کمبود عنصر گوگرد باید از کوددهی گیاه با منبع مطمئن استفاده کرد. یکی از این منابع کود هیومیک اسید غنی شده با گوگرد است که ما در شرکت خرم بهار آتیس این کود را با کیفیت عالی فرموله، تولید و در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهیم.

روش استفاده از کود هیومیک اسید گوگرد دار

در روش آبیاری غرقابی برای استفاده از کود هیومیک اسید گوگرددار مقدار توصیه شده را به نسبت 1 به 10 لیتر آب رقیق کرده و در یک بشکه شیر دار ریخته و در مسیر آب دهی قرار دهید. در ابتدا منتظر بمانید که آب حداقل 3/1 زمین را به طول کامل طی کند، سپس محتوی رقیق شده را در مسیر آب قرار دهید. در سیستم های آبیاری تحت فشار نیز پس از گذشت ۳/۱ زمان آبیاری، نازل مخزن حاوی هیومیک اسید وارد مدار کنید تا در سیستم توزیع پخش گردد.

مزایا استفاده از کود هیومیک اسید گوگرد دار

  • موثر در کنترل بیماری های قارچی خاکی و ریشه ای.
  • افزایش جذب ریز مغذی ها.
  • افزایش سرعت رشد.
  • تحریک سنتز آنزیم های گیاهی.
  • بهبود جوانه زنی بذر.
  • افزایش سرعت ریشه دهی و استقرار.
  • بی خطری برای محیط زیست و کاربر .
  • تحریک و افزایش فعالیت میکروبی خاک.
  • کاهش تجمع فلزات سنگین، هیدروکربن ها و آفت کش ها مخرب خاک.
  • کاهش فرسایش خاک از طریق افزایش انسجام ذرات ریز در خاک.

معایب استفاده از کود هیومیک اسید گوگرد دار

به علت منشا طبیعی کود هیومیک اسید گوگر دار، بر خلاف کود های شیمیایی باعث تخریب بافت خاک نمی شود. همچنین این کود فاقد مشکلاتی است که هنگام استفاده از کود دامی نپوسیده برای خاک و گیاه رخ می دهد. همچنین این کود مشکلاتی همچون شیوع بیماری های قارچی و ویروسی و گسترش بزر علف های هرز و ... ندارد.

استفاده از کود هیومیک اسید گوگرد دار برای ریشه دار کردن قلمه ها

قبل از اینکه قلمه ها را بکارید، آن را در محلول یک درصدی هیومیک اسید گوگرددار قرار دهید به گونه ای که ناحیه ریشه در محلول غوطه ور شود و پس از آن از سرعت بالای ریشه دهی قلمه های خود لذت ببرید.

موارد مصرف کود هیومیک اسید گوگرد دار

قابل استفاده در انواع کشت های گلخانه ای، باغات، نهالستان ها، انواع کشت های مزرعه ای، تولید نشا، سایت های تکثیر گل و گیاه آپارتمانی و ... .

ویژگی ها

محصول میزان مصرف
گلخانه 10 تا 15 لیتر در هکتار
باغات 20 تا 30 لیتر در هکتار
زراعت 8 تا 12 لیتر در هکتار

پرسش و پاسخ

این بخش به زودی راه اندازی خواهد شد.

بله امکان استفاده وجود دارد. این کود کاملا محلول است و رسوبی ندارد و در سیستم های ابیاری تحت فشار دارای فیلتر قابل استفاده است.

توصیه برای استفاده از این کود به صورت خاکی است و در صورت استفاده به صورت محلولپاشی تنها با دوز ۱ در هزار توصیه میشود.

بله این کود با داشتن عنصر گوگرد نقش بسیاری در کاهش اسیدیته خاک به خصوص در خاکهای قلیایی دارد و علاوه بر افزایش ماده آلی خاک، سبب اصلاح خاک نیز میشود.

شرکت دانش بنیان خرم بهار آتیس مخترع نماتد کش غیر شیمیایی اگروهلث و دارنده چندین جایزه برترین شرکت دانش بنیان در حوزه تولید کود سم های شیمیمایی و غیر شیمایی و ارائه توصیه های کودی و ساخت سوله های گلخانه ای آماده خدمات رسانی به تمامی شما مشتریان عزیز ی باشد.